Vesna_Fuji_TISK-2.jpg
VESNA_portrety_TISK-5_retuš.jpg
Profilovka_Bára_Foto_Andy Owl.jpg
Profilovka_Tanita_Andy Owl.jpg
Profilovka_Andrejka_foto_Andy Owl.jpg
Vesna_Fuji_TISK-2.jpg

Vesna


 

 

SCROLL DOWN

Vesna


 

 

Vesna

Vesna je nová česká kapela propojující folklór s moderními hudebními styly. V čele stojí čtyři osobité ženy reprezentující jednotlivé slovanské bohyně: Vesnu, Živu, Mokoš a Moranu. Vesna již natáčela s Českým národním symfonickým orchestrem, vydala první videoklip, debutové EP "Bohyně" a představila se v unikátní slovanské multi-performance ve spolupráci s dalšími umělci. Vesna vstoupila na český trh v květnu roku 2017 a momentálně se chystá na natáčení svého prvního CD.

VESNA_portrety_TISK-5_retuš.jpg

Hudba


Hudba


Hudba Vesny

Hudba Vesny se inspiruje folklórem, objevují se v ní prvky populární, jazzové, klasické hudby i world music. Středobodem hudby Vesny je žena, příroda a lidové příběhy. Skladby jsou autorským počinem zpěvačky, textařky, skladatelky a zakladatelky projektu Patricie, která spolu s flétnistkou Andreou Šulcovou, houslistkou Bárou Šůstkovou a bulharskou klavíristkou Tanitou Yankovou tvoří jádro kapely. V kapele dále figurují: Oliver Lipenský (bubeník), Vladimír Mikláš (cimbál), Josef Mikulka (kontrabas) a Jan Pospíšil (klarinet). Důležitou persónou je také Dominik Svoboda, aranžér písní Vesny.

Morana je bohyní zimy a smrti. Krátký film Matyáše Fáry Moranu zachycuje v její lidské podobě: jako dívku toužící po lásce.

Profilovka_Bára_Foto_Andy Owl.jpg

Live


Live


Vesna live

Běžně koncertujeme jako osmičlenná kapela. Při speciálních příležitostech také vystupujeme spolu s dalšími umělci ve slovanské multi-performance či s celým orchestrem. 

KAPELA LIVE

Osmičlenná kapela: bicí, cimbál, flétna, housle, klarinet, klavír, kontrabas, vokály, zpěv

délka: 1h 20min

MULTI-PERFORMANCE LIVE

Osmičlenná kapela, 4-12 tanečníků, vizuální show s projekcemi

délka: 40min - 1h 20min

S ORCHESTREM

Osmičlenná kapela, 4-12 tanečníků, vizuální show s projekcemi a orchestr

délka: 1h 20min

Profilovka_Tanita_Andy Owl.jpg

Mise


Mise


Mise Vesny

Vesna obnovuje zájem o slovanské kořeny, ctí ženu ve všech jejích archetypech, chrání přírodu, propojuje různé druhy umění a vytváří kruh lidí s podobnou vizí. Naším cílem je obnovit zájem o slovanskou kulturu ve spolupráci s návrháři, designéry, filmaři, literáty, fotografy, ilustrátory atd. nejen v ČR, ale také jí prezentovat v zahraničí. Dosud jsme spolupracovali s více než 70ti umělci z více než 10ti zemí a 4 kontinentů. Mezi nimi jsou například osobnosti jako návrhářka a propagátorka udržitelné módy Kamila Vodochodská, choreografka Zuzana Zizoe Veselá a taneční skupina Divize, ilustrátorka Julie Čermáková, vizážistka Kateřina Koki Mlejnková, historička Lilia Khousnoutdinova, ženská fotografka Lucie Vysloužilová atd.

Profilovka_Andrejka_foto_Andy Owl.jpg

Online


Online


Vesna online

Sleduj @Vesnabohyne na facebooku a instagramu.