Vesna picture.jpg
Pátá bohyně ZM  1.jpg
Vesna show ED 40.jpg
Aurora JN 1.JPG
Aurora MV 14.jpg
Elle.jpg
Vesna picture.jpg

Vesna


 

 

SCROLL DOWN

Vesna


 

 

Vesna

Vesna je nová česká dívčí kapela nominovaná Cenami Anděl na objev roku 2019. V listopadu r. 2018 vydala svou debutovou desku Pátá bohyně, která obsahuje symfonické písně šmrncnuté folklórem s příchutí elektroniky. Tematicky se hudba vyznačuje inspirací slovanskými kořeny, intimními ženskými texty a mystickou snovostí. Na desce je mj. i společný duet s Vojtěchem Dykem, který píseň spolu s Vesnou poprvé předvedl na hudební a taneční Vesna show v Obecním domě. 17. 1. 2019 vystoupila Vesna jako support skandinávské zpěvačky Aurora.

Kdo je Vesna?

Kapela

Vesna picture 2.jpg

Patricie

Zpěvačka, autorka písní a hudby

Patricie Fuxová, absolventka Berklee College of Music a stipendistka Strun podzimu 2016, je zpěvačkou, textařkou, skladatelkou a zakladatelkou dívčí kapely Vesna. Jako autorka písní spolupracovala s Vojtěchem Dykem, Lucií Bílou, Karlem Gottem, Ewou Farnou, Ilonou Csákovou, Václavem Neckářem aj.

IMG_6846.jpg

Bára

Houslistka a kapelnice

Bára Šůstková, absolventka DAMU, je houslistkou a vokalistkou kapely Vesna. Hraje se zpěvačkou a kytaristkou Věrou Martinovou a zároveň působí jako hostující hráč v různých hudebních projektech a uskupeních, například s herečkou Evou Vrbkovou.

IMG_6869.jpg

Olesya

Klavíristka

Olesya Ochepovska je klavíristkou kapely Vesna. Původem z Ruska působí třetím rokem v České republice a jako klavíristka a skladatelka se věnuje tvorbě pro současné avantgardní formace. V Rusku spolupracovala s alternativním divadlem TeatrForm a podílela se na organizaci uměleckých performancí.

IMG_6883.jpg

Markéta

Bubenice

Markéta Vedralová, bubenice a vokalistka kapely Vesna, pochází z hudební rodiny. Její rodiče jsou renomovaní muzikanti na world music scéně a její sestra hrála několik let se zpěvačkou Debbi. V současné době studuje bicí na Konzervatoři Jaroslava Ježka pod vedením Romana Víchy.

Pátá bohyně ZM  1.jpg

Hudba


Hudba


Hudba

Patricie Fuxová a Vojtěch Dyk - Láska z Kateřinic (2018)

 

Vesna & diVize - Kytička (2018)

Společné dílo dívčí kapely Vesna a kreativního a tanečního týmu diVize.

 

Vesna - Morana (2017)

 

Vesna - Světlonoš (2017)

Vesna show ED 40.jpg

Live


Live


Vesna show

Vesna Show

Jedinečná hudební a taneční show dívčí kapely Vesna s orchestrem, tanečním a kreativním týmem diVize a speciálními hosty: Vojtěch Dyk, Věra Martinová, Terezie Kovalová, Casey Driessen, Yellow Sisters aj.

Více na www.vesnashow.cz

Aurora JN 1.JPG

Koncerty


Koncerty


Koncerty


Proběhlá vystoupení

17. 1. 2019 AURORA - Vesna jako support

/ forum karlín, PRAHA

21. 11. 2018 VESNA SHOW

/ OBECNÍ DŮM, PRAHA

Jedinečná podívaná na originální hudební a taneční show dívčí kapely Vesna s výjimečnými hosty, mezi něž patří Vojtěch Dyk, Casey Driessen, Věra Martinová nebo Terezie Kovalová. To je Vesna show, na níž zazní i věhlasný orchestr Symphony Prague. Zraku i uměleckému procítění zalahodí nejenom nápaditá a bohatá scénografie inspirovaná mystériem Alfonse Muchy, ale také taneční performance týmu diVize. Během večera nabitého explozí prožitků a rozbití zrcadel, které nám zabraňují spatřit vlastní tvář, ožijí slovanské příběhy a mýty, které nám od dávnověku kolují v krvi.

To vše bude během show okořeněno křtem knihy a CD se stejným titulem – Pátá bohyně. Debutové album skupiny Vesna obsahuje mimo jiné duety talentované frontmanky kapely Patricie a multižánrového herce a zpěváka Vojty Dyka.

 Písně, které během večera zazní, budou plné obrazů přírody, slovanských motivů a ženství. Písně vycházející z folklóru propojené s klasickou hudbou a elektronikou nabízí paletu prožitků reflektující naše kořeny.


Aurora MV 14.jpg

Kontakty


Kontakty


Kontakty

Booking a management CZ / Martina Tůmová / martina@soundmachine.cz / +420 777 837 667

Booking SK / Kristína Polerecká / kristinapolerecka@gmail.com / +421 915 548 141

Kapela Vesna / info@vesnabohyne.cz

Elle.jpg

Online


Online


Vesna na sociálních sítích

Sleduj @Vesnabohyne na facebooku a instagramu.